Już się boję :) Spartan Race w Krynicy-Zdrój już za kilka dni!!!

Jeszcze tydzień do startu Spartan Race w Krynicy-Zdrój. Dla wielu z Was będzie do pierwszy bieg z przeszkodami, pierwszy Spartan Race na dystansie SUPER czy BEAST. Taki dystans to nie przelewki, odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne to podstawa. W momentach zwątpienia możecie liczyć oczywiście na pomoc innych uczestników biegu, lecz to, czy przekroczycie linię mety siedzi gdzieś głęboko w Waszych głowach. Strome podejścia, przeszkody, których niewykonanie zakończy się często karnymi burpees. W głowie większości z Was pojawią się kryzysy, myśli, które będą podpowiadały „ zabierzcie mnie stąd ! „. Jeśli przełamiecie pewne granice swojego organizmu, na Waszej szyi pojawi się medal, staniecie się zwycięzcami. Bez względu na uzyskaną pozycję, każdy z Was będzie zasługiwał na pochwałę. Pokochacie Spartan Race i staniecie się jego częścią.

Wielu z Was zadaje sobie z pewnością pytanie, co go czeka podczas biegu, co ma ze sobą zabrać na trasę. Postaram się Wam doradzić w tych podstawowych kwestiach. Czego się spodziewać podczas biegu? Ciężkiej trasy z dużą ilością stromych podbiegów. Pierwsza część wyścigu z pewnością będzie prowadziła pod górę wzdłuż Kolejki Narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Należy odpowiednio rozłożyć siły. Na zdjęciu wykres z poprzedniego wyścigu Spartan Race w Krynicy.   

Jak dzisiaj pamiętam jednego z uczestników biegu w koszulce „Bieg Rzeźnika”. Jego słowa oddawały cały urok biegu: „ nie spodziewałem się tak ciężkiej trasy”. Te słowa chyba wyjaśniają wszystko. Należy pamiętać, że trasa SUPER ma 13 + KM. Co oznacza, że organizatorzy mogą nam przygotować niespodziankę w postacie 15 czy 16 km trasy. Jest to główne założenie biegów Spartan Race, założenie które każdy z nas ma wyryte w sercu. Nigdy nie wiesz co Cię czeka na trasie i jak będzie długa. Biegi Spartan Race mają doprowadzić Twój organizm i umysł do skraju załamania. Po takiej próbie pokochasz ten bieg do szpiku kości, pokochasz uczucie kiedy niemożliwe staje się możliwym.

Co zabrać ze sobą na bieg? Jeśli jest to Twój pierwszy bieg z pewnością na SUPER I BEAST zabierz ze sobą plecak biegowy. Kilka żeli energetycznych, butelkę wody i tabliczkę czekolady. Na trasie zawsze pojawią się punkty z wodą. Nikt nie wie gdzie one są ulokowane. Butelka 0,7 L.z pewnością wystarczy. W zależności od pogody staraj się systematycznie uzupełnić wodę w organizmie małymi łykami. Na punktach z wodą napij się troszkę z kubka i uzupełnij swoją butelkę. Żele energetyczne każdy spożywa wedle uznania, najlepiej co 30 minut. Podczas biegów Spartan Race wysiłek jest inny niż przy biegach ulicznych. W pewnym momencie zgłodniejesz…życie uratuje Ci czekolada. Mam nadzieję, że tych kilka zdań pomoże Wam w zmaganiach podczas biegu w Krynicy-Zdrój.

Pamiętam swój pierwszy bieg BEAST w Donovaly ( 2014 rok). Spartan Race doprowadził mój umysł i ciało do skraju załamania. Linię mety przekroczyłem na kolanach jako jeden z ostatnich. Ten bieg zmienił moje życie, dodał motywacji, nauczył pokory, zafascynował.

Do zobaczenia na linii startu. AROO