Zimowy sezon Spartan Race 2017

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon biegów z przeszkodami Spartan Race. Dwa zimowe sprinty, które zostaną zorganizowane na terenie Słowacji i Czech z pewnością przyciągną szerokie grono fanów tych ekstremalnych biegów. 

W roku 2016 udało mi się zaliczyć wszystkie zimowe stary w Centralnej Europie i zdobyć zimową Trifektę ( SPRINT, SUPER i BEAST) .

Rok 2017 przyniósł jednak małe zmiany:

 

-brak zimowej trifekty w Centranlen Europie

-udział z jednym z zimowych biegów ( Svit, Dolni Morava) nie liczy się do zdobycia  Trifekty wiosenno-letniej ( od 1.4.2017 do 22.10.2017 ) 

 

Zakładam, że wielu z Was zastanawia się jak przygotować się do zimowego biegu Spartan Race.  Wszystko oczywiście będzie zależne od pogody. Zimowe biegi organizowane będą w terenie górzystym, należy nastawić się na śnieg i mróz. Styczeń i luty w tych rejonach mogą przynieść rekordowe spadki temperatur!  Należy nastawić się na ochronę dłoni, twarzy i stóp.  Temperatury mogą sięgać – 20 stopni.  Nasze dłonie ciężko pracują podczas pokonywania przeszkód, muszą być dobrze osłonięte aby uniknąć  odmrożeń. Podczas wspinaczki pod górskie szczyty nasza twarz będzie narażona na czynniki zewnętrzne jak mróz i wiatr. Krem natłuszczający i odpowiednie zakrycie twarzy będą odgrywały kluczową rolę i zabezpieczą przed odmrożeniami . Należy pamiętać, że przez głowę tracimy ok. 60 % ciepła - czapka powinna być jednym z obowiązkowych elementów ubioru Spartanina:)

Buty zimą dla biegacza są jak opony zimowe dla kierowcy. Odpowiedni bieżnik będzie odpowiadał za przyczepność na trasie. Agresywny bieżnik lub buty z kolcami np. ICEBUG PYTHO BUGrip mogą przyczynić się do czasu w jakim pokonamy wyścig. Należy jednak uważać na oblodzenia, które często pokryte są cienką warstwą śniegu. Podczas biegów zimowych widziałem wiele osób, które leżały poobijane na śniegu. Najgorszym rozwiązaniem będzie zabranie typowych „asfaltowek”. 

Zimowe edycje biegów Spartan Race spodobają się zawodnikom, którzy boją się wodnych przeszkód – brak. Bardzo często zamiast oszczepu, pojawia się rzut śnieżką do celu. Na Jasnej ( pierwszy zimowy bieg SR ), należało wnieść worek kilkadziesiąt metrów pod górę, następnie zjechać na nim w wyznaczone miejsce/cel.

Jestem pewien, że każda osoba która zdecyduje się na jeden z zimowych biegów Spartan Race będzie wspominać go z uśmiechem na twarzy przez wiele lat :)

 

Zapisy na:

www.spartanrace.pl