Concept 2 - mój przyjaciel w treningach obwodowych

Wiele wioseł w życiu miałem, tylko Concepty pokochałem.  W swoim życiu spotkałem się ergometrami wioślarskimi: York R310 i R301, Sportop R700, Kettler Coach, Uno Fitness R1000. Zdecydowanie Concept2 bije wszystkie inne maszyny na głowę. Jest najlepiej sprzedającym się ergometrem na Świecie. Wszystkie zawody wioślarskie, boxy crossfitowe, wykorzystują Concepty podczas treningów. Oglądając bardzo popularne w USA zawody CrossFit Games możemy również ujrzeć wspomniane wiosła.

 

Porównajmy ten model innych bardzo popularnych wioseł Yorkowych 301-nek, które darzą bardzo dużą sympatią. Zacznijmy od montażu… który zajmuje jednej osobie ok 20 minut. W kartonie znajduje się instrukcja montażu i zestaw kluczy. Każda osoba, która trzymała śrubokręt w ręku przynajmniej raz bez problemu poradzi sobie ze zmontowaniem sprzętu.

 

Już podczas skręcania żuci się Wam w oczy wysoka jakość użytych materiałów. Wszystko jest ze idealnie dopasowane. Stalowa, czarna rama jest bardzo elegancka, spodoba się Wam również wykonie detali. Concept2 posiada wyświetlacz, który możemy regulować w dwóch pozycjach ramię + kąt nachylenia wyświetlacza. Sam wyświetlacz posiada ciekawe funkcje, których nie spotkałem w innych maszynach-funkcja Games – wybór gry, między innymi w ryby i rzutki.

 

Wracając do samej maszyny i jakości treningu. W pierwszej kolejności należy wykonać kilka ruchów, aby sprawdzić siłę obciążenia i ewentualnie ją skorygować. Conept2 jest ergometrem powietrznym. Oznacza to że wiosłując powodujemy przepływ powietrza przez przepustnicę. W zależności od stopnia jej przymknięcia zmienia się opór. W większości wioseł regulację obciążenia możemy modyfikować za pomocą komputerka. W Concep2 opór regulujemy manualnie, używając 10-stopniowej regulacji umieszczonej z boku wywietrznika.

 

Szerokość drążka ok 50 cm sprawia że każda osoba znajdzie swój odpowiedni „ chwyt”. Kolejnym elementem, który możemy regulować to podstopki ( góra-dół). Sam ruch podczas ćwiczenia jest bardzo płynny, zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Wiosła to maszyna, która zawsze będzie wydawała z siebie dodatkowe dźwięki. Są one głównie generowane przed siedzisko, które pracuję dość intensywnie podczas treningu. Sam element powietrzny również wydaje dodatkowe odgłosy. Spokojnie… nie są to dźwięki które obudzą sąsiadów.

 

Wyświetlacza jest bardzo czytelny i praktycznie bez czytania instrukcji każdy poradzi sobie z obsługą. Po włączeniu pojawiają się opcje:

 

 

 

·         Just Row – wybierając tą opcję, po prostu zaczynamy wiosłować a na monitorze pojawiają się treningowe parametry,

 

·         Select Wortkout – wybieramy program treningowy,

 

·         Games – wybór gry, między innymi w ryby i rzutki,

 

·         Memory – czyli przegląd statystyk treningowych, liczby mil/km przepłyniętych normalnie, w interwałach a także liczbę przeprowadzonych treningów,

 

·         More Options – ten przycisk daje dostęp do dodatkowych funkcji i informacji.

 

Osobiście najbardziej podoba się opcja GAMES gdzie możemy wybrać grę np. w rzutki . Wychodzi z tego bardzo ciekawy trening i świetna zabawa. Dla osób bardziej wymagających dołączony jest program  RowPro. Łącząc się z komputerem za pośrednictwem kabla możemy wirtualnie zmagać się w innym użytkownikami lub botami z dodatkową oprawą wizualną.  

 

Po zakończonym treningu używając jednego ruchu możemy złożyć wiosła i ustawić pod ścianą. Idealne rozwiązanie dla osób, które mają ograniczone miejsce w mieszkanie/pokoju.

 

Jeśli mam podsumować wiosła Concept2 Model D…jeśli macie ok 5 tyś złotych na ergometr wioślarski na 100% będzie zadowoleni. Jeśli nie dysponujecie takim funduszem najlepszym wyborem będą wiosła Yorka R301, o którym wspomniałem, na samym początku

 

Mój ulubiony trening na wiosłach ( interwałowy )

 

1 min wiosła + 10 burpees

1:30 min wiosła + 10 burpees

2:00 min wiosła + 10 burpees

2:30 min wiosła + 10 burpees

3:00 min wiosła + 10 burpees

3:30 min wiosła + 10 burpees

4:00 min wiosła + 10 burpees

 

 

 

Wasze treningi / Pytania


Comments: 8
 • #8

  oczyszczenie aury (Monday, 14 November 2016 10:01)

  najfaliściej

 • #7

  Powolniak (Tuesday, 02 August 2016 19:24)

  Zawsze możesz ergometr concept2:) Polecam wypożyczalnię sprzętu fitness orbisfera.pl

 • #6

  Konrad (Tuesday, 02 August 2016 19:23)

  Potwierdzam. Concept2 najlepsze wiosła na rynku. Cena odstrasza:(
  Pozdrawiam

 • #5

  Michał (Monday, 11 July 2016 17:48)

  Wiosła są konkretne!!! Ćwiczenia na concept2 dodajemy w treningach crossfit. Pozdro...dobry blog!!!

 • #4

  Janek (Sunday, 21 February 2016 18:57)

  Witaj. Od kilku miesięcy planuję start w Spartan Race Bydgoszcz. Mam nadzieję że się spotkamy. Pozdrawiam

 • #3

  Felix (Friday, 05 February 2016 10:46)

  Mam w domu Concepty2 i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem rok temu używany za 2tyś złotych. Trenuję 3 razy w tygodniu po 20 minut. Polecam i pozdrawiam

 • #2

  Marcin (Friday, 05 February 2016 08:04)

  Zawsze będziesz mógł bez problemu odsprzedać Yorka R301 i wymienić na inny model-Concept2:)

 • #1

  Michał (Thursday, 04 February 2016 21:33)

  Witaj Marcin,
  Miałem kupić concepty:) Zdecydowałem się na Yorki R301. Również dodaję do swoich treningów w sumie 10 min na ergometrze. 5 min przed treningiem siłowym i 5 min po. Pozdrawiam