Test butów do biegania Reebok All Terrain Super

Każdy kto biega, wędruje i uprawia inne sporty eksploatujące stopy doceni dobre buty. Kiedy nasze stopy mają dodatkową styczność z wodą, błotem, ekstremalnie trudnym terenem docenimy buty Reebok All Terrain Super, które są dedykowane biegom Spartan Race. Wielu z Was zada sobie pytanie: czym do licha są te biegi?

Biegi Spartan Race charakteryzują się ekstremalnymi warunkami: błoto, woda, strome podejścia i zejścia. Dobranie odpowiedniego obuwia może zadecydować o tym czy uda nam się dotrzeć do mety.

Nigdy nie zapomnę swojego pierwszego biegu, kiedy założyłem na prawie 22 km górską trasę zwykłe buty miejskie.  Każde podejście lub zejście sprawiało, że „artystycznym” ślizgiem lądowałem na tyłku. Podejścia pod strome wzniesienia sprawiały wiele problemów. Przyszedł taki moment, że
postanowiłem zainwestować w obuwie dedykowane biegom Spartan Race - Reebok All Terrain Super

Główne cechy butów Reeboka to: niska waga, agresywny bieżnik, specjalny drenaż  odprowadzający wodę, miękka i dość cienka podeszwa. Największą moją uwagę zwrócił materiał, z którego wykonane są buty. Sprawiał wrażenie bardzo delikatnego i cienkiego, bez dodatkowych pianek, jedynie z usztywnieniem w okolicy pięty. But sprawiał wrażenie bardzo delikatnego i obawiałem się, czy wytrzyma podczas biegu.

Cały test butów trwał 6 miesięcy. Po kilkutygodniowych przebieżkach na leśnych szlakach i dopasowaniu do stopy zabrałem Terrain  na zawody Spartan Race. Pierwsze wrażenia kiedy założysz buty na nogi to jego lekkość , o której wspomniałem na samym początku i dobre „wyczucie podłoża”.
Najlepszym testem dla butów był mój start w Mistrzostwach Europy Spartan Race- Tatrzańska Łomnica. Jedną z pierwszych przeszkód było przepłynięcie jeziora. Po wyjściu z wody i przejściu kilku metrów w bucie nie było czuć standardowego „chlupania”. Nadmiar wody w szybkim
tempie został wyprowadzony przez specjalne dreny umieszczone w podeszwie. Odgrywa to istotną rolę w momencie, kiedy przed Tobą jeszcze 31 km morderczego biegu. Kolejnymi przeszkodami naturalnymi, z jakimi zmagały się buty Reeboka to:  błoto, strome górskie podejścia i zejścia.
W tych warunkach All Terrain czuły się jak ryba w wodzie.  Genialna przyczepność do podłoża sprawia, że pokonanie nawet najbardziej stromych wzniesień nie sprawi większego problem. Kiedy stopa utkwiła w błocie po kolana byłem pewien, że but nie zostanie w błotnistej przeszkodzie-

pod warunkiem, że został dobrze zawiązany na samym początku.

Najwięcej problemów sprawiały kamienie na dnie i brzegu górskich potoków. Moje buty ślizgały się na nich jak po lodzie. Zakładam, że większość "kapci" podobnie zachowuje się w takich warunkach.

Po ukończeniu trasy 32 km w Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie Reebok All Terrain Super zmagały się chyba z wszystkimi warunkami pogodowymi i terenowymi mogę z czystym sumieniem stwierdzić, iż są godne polecenia. Bez otarć i odcisków dotarłem po 7 godzinach na metę.

Mój model wytrzymał 6 miesięcy ( 7 startów Spartan Race ) + ok 400 km wybiegań treningowych. Materiał z którego są wykonane buty zostały poprzecinane przez ostre kamienie-zakładam podczas pokonywania potoków górskich.Wasze opinie / komentarze

Comments: 6
 • #6

  waldek (Saturday, 24 February 2018 22:04)

  Dobre buty, biegłem w nich trzykrotnie tereny 6km i 2 x 22 km. Jednak Inov8 kilkakrotnie biegłem różne dystanse i jak dla mnie są bezkonkurencyjne. Ale każdy musi wybrać swój model ;-).

 • #5

  PJ (Saturday, 25 March 2017 21:42)

  Kupiłem te buty i są lekko ciasne na szrokośc , czy ten materiał lekko się rozejdzie? Nie wiem czy nie odesłać.

 • #4

  uzdrawianie aury (Monday, 14 November 2016 09:52)

  najeść

 • #3

  Extreme Run (Wednesday, 18 May 2016 17:46)

  Hej,
  Spora ilość uczestników biega w salomon speedcross 3. Osobiście nigdy nie posiadałem tego modelu. Podczas SR masz sporo wody, każdy model bez odprowadzania wody będzie sprawiał problemy podczas biegu -odciski itp.

 • #2

  Michał (Wednesday, 18 May 2016 15:38)

  Salomony polecasz do Spartan Race?

 • #1

  Alex (Friday, 05 February 2016 10:45)

  Dobry art. Biegam również w tym modelu. Mam już rok czasu i mają dopiero delikatne otarcia. Podeszwa jak dla mnie powinna być grubsza i sztywniejsza-teren kamienisty odbija się na stopach. Polecam ten model!!!