Wszystko o biegach z przeszkodami

Postaram się w jak najprostszy sposób przekazać swoją  wiedzę na temat biegów z przeszkodami, których jestem wielkim fanem. Biegi miejskie/uliczne w moim odczuciu są bardzo nudne. Postanowiłem stworzyć blog, który pomoże mam nadzieję wielu z Was podjąć decyzję o starcie w którymś z biegów z przeszkodami. Moda na "biegi przeszkodowe" spowodowała wysyp imprez tego typu na terenie naszego kraju. Każdy bieg ma swój urok i poziom trudności.

-Spartan Race

-Runmageddon

-Survival Race

 

 Wymieniłem tylko te największe biegi, na które możemy zapisać się w Polsce. Spartan Race- jako jedyny jest globalnym biegiem rozgrywanym na CAŁYM ŚWIECIE. Runmageddon w 2016 roku postanowił zawalczyć na rynku Czeskim. Jak już wcześniej wspomniałem, każdy z tych biegów ma swój urok i poziom trudności. Biegacze, którzy chcą rywalizować na łatwym terenie ( ukształtowanie terenu) powinni wybrać Runmageddon lub Survival Race. Słysząc Spartan Race przed oczami pojawiają się góry. To jest ulubiony teren dla organizatorów tego ekstremalnego biegu.Sam teren sprawia wiele kłopotu, dodatkowe pokonanie przeszkód potęguje zmęczenie podczas pokonywania trasy.

Spotkałem się z opinią, że na Spartana jadą tylko najwięksi " kozacy". Wśród biegaczy, którzy nigdy nie startowali w Spartan Race krążą opinię - tam się nie pomaga na przeszkodach. BŁĄD!!! - sam wiele razy mogłem liczyć na pomoc innych zawodników, sam też wiele razy pomagałem na trasie innym. Jeśli startujesz w grupie Elite ( najczęściej zawodowi biegacze) każdy walczy o jak najlepszą pozycję. Nie ma tutaj taryfy ulgowej, liczysz jedynie na swoje przygotowanie fizyczne i psychiczne. Fala Open, to najczęściej amatorzy dla których bieg jest świetną zabawą i przygodą. Każdy może liczyć na pomoc innego zawodnika. Tyczy się to każdego z wcześniej wymienionych biegów z przeszkodami.

Bieg z przeszkodami Spartan Race narodził się na malowniczych wzgórzach Vermont w Stanach Zjednoczonych. Jego celem było dostarczenie mocnych wrażeń zarówno widzom, jaki i uczestniczącym sportowcom. W roku 2014 odbyło się 130 imprez Spartan Race w 15 krajach na 6 kontynentach, dzięki czemu prawie każdy na świecie ma możliwość wzięcia udziału w biegu Spartan Race.

Bieg Spartan Race jest prawdziwą przygodą, którą może i powinien przeżyć każdy. Tory przeszkód mają długość 3+ mil (Sprint), 8+ mil (Super) i 12+ mil (Beast) i każdy z nich jest pokryty błotem, wodą i przeszkodami terenowymi, które pomagają odkryć w sobie Spartanina. Sportowcy o różnych poziomach wytrenowania znajdą przyjemność w uczestnictwie w Spartan Race i poczują spełnienie dobiegając do linii mety.

Spartan Race organizuje także imprezy dla dzieci i młodzieży SPARTAN KIDS

Pakiet startowy:

- medal

- koszulka SPARTAN RACE

- piwo na mecie / banan / batonik

-nadajnik GPS - do oddania na mecie

 

STRONA GŁÓWNA BIEGU

www.spartanrace.pl


RUNMAGEDDON to wyzwanie do zmierzenia się z własnymi słabościami. Zadaniem śmiałków jest pokonanie trasy usłanej przeszkodami naturalnymi oraz sztucznymi. Zadaniem jeszcze śmielszych śmiałków jest pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie. Zawodnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, skakać, spotkać się bliżej z błotem, wodą, ogniem… Generalnie, nie jest to kolejny kolorowy uliczny bieg dla pięknie ubranych czystych ludzi. Do wyboru mamy trzy trasy: Rekrut, Classic, Hardcore.

 

Pakiet startowy nieco się różnią między edycjami, stąd zostały opisane na podstronach każdego z eventów. Zawsze znajdziesz w nim koszulkę techniczną Runmageddon i garść niespodzianek, a na mecie będzie i bandana i piwo lub coś innego z prądem!

 


Historia Men Expert Survival Race zaczęła się na początku 2014 roku we Wrocławiu.

Miejski Bieg z Przeszkodami. Wybierając jeden z trzech dystansów dostosowany do Twoich możliwości możesz doświadczyć wszystkiego co w sporcie najpiękniejsze.

Motywacja, wsparcie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze, starcie z imponującymi przeszkodami, porównanie swoich wyników z innymi zawodnikami i genialna atmosfera pomocy i współpracy to wartości, które na pewno znajdziesz na Survival Race. Podczas całego dnia zmagań do dyspozycji tysięcy kibiców i zawodników oddajemy cztery strefy pozwalające w pełni zaspokoić sportowe pragnienia.

Men Expert Survival Race 2016 zaprojektowaliśmy tak, byś nie miał/a już żadnej wymówki. Dzięki trzem poziomom trudności (dystansom), możesz wystartować w biegu bez względu na predyspozycje psycho-fizyczne, poziom swojego przygotowania czy stan portfela! Wystarczy, że wybierzesz jedno z trzech wyzwań. Pamiętaj, że w grupie motywacja jest znacznie większa!

★ STARTER - 3 km próby z 15 przeszkodami!

★★ WARRIOR - 6 km walki z 30 przeszkodami dla wojowników!

★★★ MACHINE- 12 km piekła i 50 przeszkód dla najtwardszych!

Jeśli przeszkody okażą się dla Ciebie zbyt trudne, ciągle możesz ukończyć wyścig! By je ominąć wykonasz karę treningową przed sędzią technicznym.

Przebiegłeś 12 km i ciągle Ci mało?.
★★★★★ Jednego dnia możesz sprawdzić się na 2 pętlach dystansu MACHINE > czyli ANIMAL 24 km!

STRONA GŁÓWNA BIEGU:

http://menexpertsurvivalrace.pl/


Wasze opinię i rady dla zawodników

Comments: 17
 • #17

  welurka (Friday, 22 February 2019 11:38)

  Mi sie najbardziej podoba survival race :D

 • #16

  Kuba (Wednesday, 12 September 2018 14:39)

  Ja bym dodał jeszcze ArmaggedonChallange! Jest to jeden z fajniejszych biegów, bo każdy pokonany kilometr to dobro dla osób potrzebujących. No i sama trasa też jest bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana. Bardzo podobna do tych o których wspominasz we wpisie.

 • #15

  Kala (Wednesday, 02 May 2018 00:11)

  Kamila zabawne, że trochę po tym jak dodałaś wpis Barbarian Race dostał miano najlepszego biegu przeszkodowego w plebiscycie OCR Polska :)
  Powolniak, co do Spartana w Krynicy to musisz spróbować biegu w Valcinskiej lub okolicy, bo przy tamtych podbiegach Krynica wydaje się płaska :D
  Pozdrawiam :)

 • #14

  Kamila (Saturday, 12 August 2017 15:48)

  Warto jeszcze wspomnieć o barbarian race. Za rok, dwa będzie liderem jeśli chodzi o biegi przeszkodowe. Pozdrawiam

 • #13

  oczyszczanie aury (Monday, 14 November 2016 09:49)

  najcharkotliwiej

 • #12

  Powolniak (Saturday, 16 July 2016 13:28)

  Hej. Zawsze na Spartan Race ustawione są punkty z wodą. Wszystko zależy od długości trasy. Już dokładnie nie pamiętam ale chyba co 5-6 km powinien być wodopój:) Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą dodatkową butelkę wody.
  Pozdrawiam

 • #11

  Miłosz (Saturday, 16 July 2016 13:24)

  Hej Powolniak. Czy na Spartan Race w Krynicy na trasie są punkty z wodą?

 • #10

  Powolniak (Friday, 15 July 2016 12:25)

  Hej Karola,
  W Koszycach nie byłem:( Relacji nie będzie. Kolejny bieg w Krynicy...będzie relacja:) Pozdrawiam

 • #9

  Karola (Wednesday, 13 July 2016 21:08)

  Będzie relacja z Koszyc? Pozdro

 • #8

  Powolniak (Tuesday, 12 July 2016 14:39)

  Hej Marlena,
  Myślę, że Runmageddon będzie idealny dla Ciebie. Chodzi o przygotowanie biegowe. Spartan Race w tym sezonie ma biegi w Krynicy ( cieżkie biegi) Super i Beast. Zawodnicy, którzy nie mieli styczności z biegami z przeszkodami mogą sobie nie poradzić...lub się zrazić. Popracuj nad bieganiem jeśli masz na to czas, w przyszłym roku zapisz się koniecznie na Spartana:) Pozdrawiam

 • #7

  Marlena (Tuesday, 12 July 2016 14:35)

  Cześć:) Czy Runmageddon będzie dobrą opcją na pierwszy bieg z przeszkodami w życiu? Dodam, że kiepsko u mnie z bieganie. Dwa razy w tygodniu po 4-5 km Czekam na info od Ciebie:) Pozdrawiam

 • #6

  Powolniak (Monday, 11 July 2016 20:17)

  Hej Kaja. Dla mnie osobiście Spartan Race w Krynicy należy na najcięższych w Centralnej Europie. Satysfakcja kiedy dociera się do mety jest nie do opisania:)
  Polecam:)

 • #5

  Kaja (Monday, 11 July 2016 17:46)

  Powolniak:) Szybkie pytanie...czy to prawda, że spartan w krynicy jest mega ciężki? Proszę o szczerą odpowiedz. Pozdrawiam

 • #4

  Powolniak (Thursday, 26 May 2016 19:55)

  Na teren w Krynica przyda się coś z agresywnym bieżnikiem. Zwykłe adidasy do biegów ulicznych będą ograniczały Cię na wzniesieniach (góra/dół) dodatkowe błoto/glina - będziesz się mega ślizgać:)

 • #3

  Janka (Wednesday, 25 May 2016 21:03)

  Cześć,
  Czy zwykłe adidasy dadzą radę podczas biegu w Krynicy? Na Survival dały radę:)

 • #2

  Powoloniak (Wednesday, 25 May 2016 18:10)

  Hej Kinga...już kiedyś o tym myślałem. Mam nadzieję, że za kilka dni uda się coś zorganizować:) Wybierasz się na jakiś bieg?

 • #1

  Kinga (Tuesday, 24 May 2016 17:10)

  Myślałeś o otwarciu drużyny? Zawsze parę złotych taniej będzie:)